Кметове и представители на областните администрации ще бъдат запознати с

...
 Кметове и представители на областните администрации ще бъдат запознати с
Коментари Харесай

„Внимание, внимание“: Започват да обучават кметовете за работа с BG-ALERT

 

Кметове и представители на регионалните администрации ще бъдат осведомени с опциите на Системата за ранно уведомяване ( BG-ALERT ) и по какъв начин да работят с нея.

Известието беше пуснато до хората в региона

Обучението ще се организира във вторник (20 август) и ще продължи до четвъртък (22 август). Досега са постъпили 42 заявки.

Сред деклариралите предпочитание за присъединяване в образованието са кметовете на Айтос, Берковица, Бяла, Брацигово, Драгоман, Ивайловград, Каварна, Карлово, Каспичан, Нова Загора, Разград, Сливен, Слово поле, Стара Загора, Тервел, Тутракан и Чирпан. В курса също ще се включат и от регионална администрация на Кърджали.

 Още трима са арестувани след багра с българи в заведение в Халкидики Светът 2 мин. Още трима са арестувани след багра с българи в заведение в Халкидики  За пета година А1 оказва помощ за повишение на цифровата просветеност на възрастни с „ Интернет за всички: 55+ Съдържание от партньори 4 мин. За пета година А1 оказва помощ за повишение на цифровата просветеност на възрастни с „ Интернет за всички: 55+ "  Новата седмица стартира с жълт код за горещини в съвсем цялата страна България 1 мин. Новата седмица стартира с жълт код за горещини в съвсем цялата страна  53-годишна украинка се удави в морето край Бяла България 1 мин. 53-годишна украинка се удави в морето край Бяла  Автомобил с осем незаконни мигранти се е преобърнал край Автомагистрала „ Тракия “ България 1 мин. Автомобил с осем незаконни мигранти се е преобърнал край Автомагистрала „ Тракия “  „ Легендите в никакъв случай не умират “: Борисов уважи Ален Делон с тяхна обща фотография Светът 4 мин. „ Легендите в никакъв случай не умират “: Борисов уважи Ален Делон с тяхна обща фотография  Най-старият фар у нас: Отварят го за гости един път годишно България 2 мин. Най-старият фар у нас: Отварят го за гости един път годишно  Още трима са арестувани след багра с българи в заведение в Халкидики Светът 2 мин. Още трима са арестувани след багра с българи в заведение в Халкидики  За пета година А1 оказва помощ за повишение на цифровата просветеност на възрастни с „ Интернет за всички: 55+ Съдържание от партньори 4 мин. За пета година А1 оказва помощ за повишение на цифровата просветеност на възрастни с „ Интернет за всички: 55+ "  Новата седмица стартира с жълт код за горещини в съвсем цялата страна България 1 мин. Новата седмица стартира с жълт код за горещини в съвсем цялата страна  53-годишна украинка се удави в морето край Бяла България 1 мин. 53-годишна украинка се удави в морето край Бяла  Автомобил с осем незаконни мигранти се е преобърнал край Автомагистрала „ Тракия “ България 1 мин. Автомобил с осем незаконни мигранти се е преобърнал край Автомагистрала „ Тракия “  „ Легендите в никакъв случай не умират “: Борисов уважи Ален Делон с тяхна обща фотография Светът 4 мин. „ Легендите в никакъв случай не умират “: Борисов уважи Ален Делон с тяхна обща фотография  Най-старият фар у нас: Отварят го за гости един път годишно България 2 мин. Най-старият фар у нас: Отварят го за гости един път годишно

През последния месец имаше няколко мотива, при които се повдигна въпроса: „ Кой би трябвало да задейства системата за ранно обявяване при положение на заплаха? “, а отговорът не закъсня и властта провежда образование.

Стара Загора праща двама души от администрацията си в София за образованието. В курса дружно с тях ще се включат и двама чиновници на прилежащата община Чирпан.

По време на пожарите в с. Воден системата не се включи

„ Трябва да получат съществени насоки за това, по какъв начин се сформират тези текстови, както и какво е наложителното наличие на всяко от известията “, изяснява Делян Иванов, дирекция „ Правни действия, публичен ред и административно обслужване “.

Инструктирани ще са и хората, които ще известяват популацията при положение на заплаха.

„ За образованието са се записали над 40 души. Те ще бъдат осведомени с метода, по който наподобява и работи системата “, изяснява контрольор Георги Лукарев.

Ще бъдат разисквани и пречките за придобиване на нова техника за пожарникарите

Служителите могат да си оказват помощ с шаблони за известията, само че ще би трябвало и сами да намират верните думи и верния звук, с цел да предупредят хората при положение на някаква заплаха.

„ Създавайки известието, вие избирате за какъв интервал от време то да бъде предавано от клетките на мобилните оператори в съответната зона. Ако известието е изпратено да се излъчва за два часа, а вие пътувате към проблематичния регион, също ще получите известието при навлезете в тази зона “, изяснява още контрольор Георги Лукарев.

От Виваком, А1 и Йеттел обясниха, че вършат непрекъснати инспекции на мрежите

Информацията се популяризира на две стъпки. Първо – човек от локалната администрация написа известието. След това то се утвърждава от дежурен чиновник в основната дирекция в София.

„ Целият развой – с доста условности несъмнено, може да отнеме до няколко минути, в случай че всички са си свършили работата по веригата “, безапелационен е контрольор Георги Лукарев.

Ако постъпят заявки от още искащи да бъдат подготвени, курсовете ще продължат и след 22 август.

Продължи да четеш  
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР